تحلیل وب چیست و چرا به آن نیاز داریم؟
 
اینکه چگونه پی می بریم چه چیزی انجام شده و چه نتایجی داشته کاملا وابسته به اندازه گیری اصولی بازخوردها و نزدیک شدن به اهداف تعیین شده است. مکانیزم های کنترلی به ما می گویند کدام ابزارها بهترین بازگشت سرمایه را به همراه داشته اند وبا یافتن آنچه برایمان کار می کند و آنچه کار نمی کند می تواند در صورت لزوم باعث تغییر تاکتیک ها ویا حتی استراتژی ها بشوند. ابزارهای کنترلی نظیر گزارش گوگل از نرخ جستجوی کلمات کلیدی، نرخ نمایش و کلیک آگهی ها و هزینه آنها ونیز سایر ابزار شامل اندازه گیری تعداد بازدید های سایت، تعداد بازدید های منحصربه فرد، نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری، محبوب ترین صفحات ویا محصولات و سایر سیستم های تحلیل وب برای کنترل ارتباطات، تاثیر ارزیابی نتایج عملیات دربرابر اهداف را نشان می دهد.
 
 
سمت و سوی تحلیل وب
 
توسعه یک سیستم خوب تحلیل وب برای کنترل ارتباطات دیجیتال شما حیاتی است . تحلیل وب به شما کمک می کند بررسی کنید آیا اهداف شما حاصل شده و باید برا بهبودهای آتی استفاده شود یا خیر؟ 
 
تحلیل وب همچنین بینش های تاکتیکی از قبیل فرصت مشاهده این که کدام صفحات، محبوب ترین صفحات هستند (یعنی، چه چیزی مورد علاقه مشتریان است) و چه مدت آن ها صرف صفحات خاصی کرده اند، فراهم می کند Log های وب یا آمار وب نیز مشتریان را هنگامی ردیابی می کنند که آن ها در سایت جستجو می کنند، بنابراین بازاریاب الکترونیکی می تواند ببیند، بینندگان چگونه فکر می کنند (چگونه آن ها جستجو می کنند، اطلاعات را پردازش می کنند و از صفحه ای به صفحه دیگر می روند ). مقایسه درخواست ها (بازدید کننده ها) برای فروش ها (مشتریان)، نرخ های تبدیل را نشان می دهد.
چه تاثیری دارد اگر شما میزان تبدیل یک بازدید و درخواست خرید را نسبت به بازدید از صفحه مرتبط با محصول مورد نظر بسنجید؟ این نسبت مهم است و باید به دقت در نظر گرفته شود. ترافیک بالا (بازدید کنندگان) و فروش های پایین، نرخ تبدیل پایینی را می دهد و پیشنهاد می کند وب سایت باید بهبود یابد، زیرا ترافیک پایین و فروش های بالا، نرخ تبدیل بالایی را می دهد که حاکی از طراحی وب سایت خوب است، ولی شاید منابع بیشتری برای تولید ترافیک نیاز باشد.
 
تحلیل وب، اتاق های گفتگو و پرسش نامه ها می توانند با یکدیگر کار کنند. مثلاً، سیستم تحلیل می تواند آیتم ها یا صفحاتی را آشکار کند که محبوب نیستند. تسهیل کننده اتاق گفتگو می تواند بپرسد "چرا"؟ و یک پرسش نامه بعداً می تواند بررسی کندآیا دلایل تعامل در اتاق گفتگو با مخاطبی گسترده تر در ارتباط است.
 
پس نتیجه چنین است: بازاریابی الکترونیکی علیرغم انبوهی از سایت ها و خدمات ناشیانه، به رشد خود ادامه می دهد. برندگان این مشکلات را برطرف می کنند. برندگان به طور استراتژیک برای مراحل تکاملی و اهداف بازاریابی خاص برنامه ریزی خواهندکرد: فروش، خدمات رسانی، گفتگو، صرفه جویی و هیجان. پس برای برنده بودن یک سیستم آنالیز وب ضروریست.